Najpiękniejsza góra świata – konkurs fotograficzny

30 kwietnia rusza 4. edycja konkursu fotograficznego „Najpiękniejsza góra świata”. Do 15 maja można nadsyłać zdjęcia, a finał i wręczenie nagród zbiegnie się z akcją Czyste Tatry i będzie miał miejsce 1 lipca, dzień po „Największym sprzątaniu Tatr w historii” – do którego zachęcam! Na zwycięzców czeka m.in. sezonowa chwała na Krupówkach.

Bywają wysokie i niedostępne, bywają też niższe, swojskie, dobrze znane, ale za każdym razem odsłaniające inne oblicze. Inaczej wyglądają wiosną, inaczej złotą jesienią, a jeszcze inaczej okryte śniegiem. Jest wiele kandydatek do tytułu Najpiękniejszej góry świata, ale muszą najpierw znaleźć swoich piewców-fotografów.

Leszek Cichy zasugerował nam, że ten konkurs powinien mieć nazwę Najpiękniejsze zdjęcie górskie, ponieważ najpiękniejsza góra świata to pojęcie bardzo względne. Więc jurorzy skupią się przede wszystkim na szukaniu najpiękniejszego ujęcia góry. Nie będzie miało znaczenia, gdzie ta góra się znajduje. W poprzednich edycjach wysoko oceniane były szczyty tatrzańskie – popularny Giewont i Hawrań – wyjaśnia Albin Marciniak z Klubu Podróżników „Śródziemie”, który już po raz czwarty organizuje konkurs.

Jurorami konkursu będą: modelka i fotografka Lidia Popiel, dyrektor artystyczny „National Geographic” Wojciech Franus oraz artysta-fotografik Jerzy Stokowski.

Zasady udziału w konkursie:

Udział może wziąć każda osoba zarejestrowana na www.klubpodroznikow.com. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 zdjęcia.

Każde zdjęcie należy przesłać w dwóch wielkościach: 800 x 640  (poglądówka) oraz w pełnej rozdzielczości (do druku). Preferowane zdjęcia w orientacji poziomej. Przesyłane pliki w formacie JPG należy oznaczyć numerem kolejnym odpowiadającym numerowi wraz z opisem zdjęcia w treści maila.

Nadsyłanie prac na adres: konkursfoto.klubpodroznikow@gmail.com
W tytule maila „Najpiękniejsza Góra Świata 4”

W treści maila należy podać:

Imię i nazwisko autora, nick podany przy rejestracji na www.klubpodroznikow.com, tytuł zdjęcia oraz oświadczenie o autorstwie lub prawie do dysponowania nadesłanym zdjęciem. Biorąc udział w konkursie autor wyraża zgodę na nieodpłatne posługiwanie się jego pracami przez organizatora na wszystkich płaszczyznach związanych z konkursem.

Na laureatów czekają cenne fotograficzne nagrody, a poza tym:

„30 najwyżej ocenionych zdjęć wejdzie w skład pokonkursowej wystawy. Urząd Miasta Zakopane obiecał nam taką prezentację – i będzie ona zlokalizowana w rejonie Krupówek, najpopularniejszym polskim deptaku, dzięki czemu zdjęcia będzie miała szansę podziwiać bardzo szeroka publika. Druga prezentacja będzie miała miejsce na Zamku w Malborku” –  dodał Albin Marciniak.

Przygotujcie aparaty, zwłaszcza, że już wkrótce rozmowa z Wojciechem Franusem, o tym jak fotografować góry i zauroczyć swoimi górskimi zdjęciami nie tylko jurorów.


Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

UWAGA! Jeśli chcesz odpowiedzieć na wybrany komentarz kliknij przycisk "Odpowiedz" znajdujący się bezpośrednio pod tym komentarzem.

Komentarz

Możesz użyć następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>