O blogu

Blog „Góry książek” jest niezależną stroną, której celem jest promowanie dobrej literatury górskiej, krytykowaniem złej, zwróceniem uwagi na jakość tłumaczeń i przede wszystkim na obecność tematów górskich w kulturze. „Alpinizm jest w kulturze i kultura jest w alpinizmie” – powiedział podczas konferencji „Himalaje i kultura” Andrzej Paczkowski, zaś Michał Jagiełło dodał wówczas, że „można mówić o polskiej obecności w górach, czy polskiej refleksji górskiej od Tatr i Pienin po Himalaje jako o elemencie antropologii kulturowej”. Jednak ostatecznym impulsem do powołania bloga było napisanie przez kanadyjską pisarkę Bernadette McDonald książki „Freedom Climbers”. Może to i temat niszowy, ale jaki ważny dla ludzi gór i co mniej oczywiste dla kultury!

Jak to się wszystko zaczęło można przeczytać tutaj.

Personal mountains – wpisy tak oznaczone mają charakter stricte blogowy, zawierają moje przemyślenia, z którymi oczywiście można do woli, byle w kulturalny sposób, polemizować.

Rzeszowianka. Humanistka. Idealistka.
Kontakt: jagoda@goryksiazek.pl

Jagoda

Autor logo: Matt Oxone

Podziękowania za wsparcie i współpracę dla: Agaty, Anety, Izy, Jakuba, Mateusza i Michała, oraz dla fantastycznej społeczności skupionej wokół strony „Góry książek” na Facebooku.

Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt. 1) lit. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzegamy, że dalsze rozpowszechnianie artykułów publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.