Travel Photographer of the Year 2013 – zdjęcia górskie

tf0W tym roku fotografowie-podróżnicy musieli zmierzyć się z tematem „Crowded Planet” (Zatłoczona planeta). Wielu z nich wyraziło ten motyw uwieczniając góry – i to nie legendarną kolejkę na Mount Everest – ale spokój i samotność, które wciąż jeszcze możemy w nich doświadczać. Nie będę odnosić się do oficjalnych wyników TPOTY, za to załączę parę z takich górskich, (nie)zatłoczonych ujęć… Nagrodzone prace będą pokazane w Londynie w siedzibie Królewskiego Towarzystwa Geograficznego od 11 lipca do 17 sierpnia 2014 roku. Po raz pierwszy w historii konkursu wystawa odbędzie międzynarodową trasę.

Zacznę mocnym uderzeniem. Już sobie wyobrażam komentarze na temat tego zdjęcia. Falliczne, ale i fantastyczne.

Fot. Emmanuel Coupe

Fot. Emmanuel Coupe

A to zdjęcie naprawdę wywołało we mnie tęsknotę za miejscami niezatłoczonymi.

 Fot. Beniamino Pisati

Fot. Beniamino Pisati

Fot. Robbie Shone

Fot. Robbie Shone

To zdjęcie to taki typowy słodziak – trudno lubić, ale jeszcze trudniej nie lubić 😉

Fot. James Woodend

Fot. James Woodend

Fot. Gerard Baeck

Fot. Gerard Baeck

Fot. Tim Taylor

Fot. Tim Taylor

Więcej zdjęć konkursowych – bo dla przypomnienia nie chodziło tylko o zdjęcia górskie, ale szeroko rozumianą fotografię podróżniczą – znajdziecie na stronie Travel Photographer of the Year.

 

 

 

 

 

 

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

UWAGA! Jeśli chcesz odpowiedzieć na wybrany komentarz kliknij przycisk "Odpowiedz" znajdujący się bezpośrednio pod tym komentarzem.

Komentarz

Możesz użyć następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>