XIV Karkonoskie Dni Lajtowe 9-11 listopada 2013

logo-dni lajtoweW dniach od 9 do 11 listopada 2013 roku będzie miała miejsce w Karpaczu czternasta edycja „Karkonoskich Dni Lajtowych” organizowanych przez Miasto Karpacz oraz Polski Klub Alpejski. W czasie trwania festiwalu będzie można nie tylko obejrzeć filmy poświęcone tematyce górskiej, ale także wysłuchać relacji z wypraw oraz spotkać się i podyskutować z elitą polskiego i światowego alpinizmu oraz z wielkimi gwiazdami sceny wspinaczkowej. W tym roku m.in. wspomnienia o Arturze Hajzerze, o którym opowie Wincenty Nendza, zaś Agnieszka Korpal przybliży postać Tomka Kowalskiego. Odbędzie się także panel dyskusyjny z udziałem Aleksandra Lwowa, Adama Bieleckiego oraz Tomasza Cylki („n.p.m.”).

Informacja prasowa dotycząca tegorocznej edycji festiwalu „Karkonoskie Dni Lajtowe”:

„W sobotnie przedpołudnie, tuż po uroczystym otwarciu festiwalu, rozpoczniemy od pokazów przygotowanych przez naszych klubowych kolegów, zawierających m.in. relacje z ich niezapomnianych wypraw w najwyższe góry świata. Następnie czekają nas prezentacje polskich alpinistycznych gwiazd, w czasie których m.in. Monika Witkowska opowie o swoim tegorocznym wejściu na dach świata, czyli Mount Everest, a Alek Lwow wspomni swoje wyprawy na Broad Peak. W sobotę czeka nas również wernisaż wystawy Muzeum Alpinizmu w Turynie oraz pokaz filmu „Pura Vida” w reż. Pablo Iraburu i Migueltxo Molina.

Kolejnego dnia ukraiński Mistrz Sportu w Alpinizmie, Aleksander Zakołodny, opowie o swojej wyprawie na Makalu nową drogą(!), natomiast niedzielne popołudnie należeć będzie do wspaniałej Nanga Parbat – Nina Adjanin oraz Włodek Kierus odpowiedzą na pytanie: „Co się stało pod Nanga Parbat?”, a Teofil Vlad z Rumunii zda relację ze swojego wejścia na tę górę flanką Rupal, zakończonego sukcesem. Z kolei Wincenty Nendza swoją prezentację poświęci na wspomnienie o Arturze Hajzerze. Wieczorem czeka nas panel dyskusyjny z udziałem Aleksandra Lwowa, Adama Bieleckiego oraz redaktora naczelnego magazynu „n.p.m.” Tomasza Cylki.

Poniedziałek to dzień, w którym nasze festiwalowe napięcie sięgnie zenitu, bo tuż po pokazach klubowych, czeka nas opowieść o zimowym wejściu na Pobiedę i nowych drogach na ośmiotysięczniki Siergieja Bogomołowa uznawanego za jednego z najlepszych rosyjskich himalaistów. A następnie historia, na którą wszyscy czekają, czyli Zimowy szturm na Broad Peak Adama Bieleckiego.

Wszystkich miłośników górskich wędrówek gorąco zapraszamy na nasze tegoroczne Dni Lajtowe! Żywimy nadzieję, że dopiszecie i tym razem!

Polski Klub Alpejski jest ogólnopolskim stowarzyszeniem sportowym, istniejącym od 2000 roku. Do głównych celów klubu należą: popularyzacja alpinizmu, organizacja wypraw w góry wysokie oraz krzewienie kultury górskiej w społeczeństwie. Członkowie PKA mają na koncie ponad 100 wypraw na pięciu kontynentach m.in. w takich pasmach górskich jak: Himalaje, Tien Shan, Pamir, Atlas Wysoki, Andy, Kaukaz, Góry Elbrus oraz Alpy. Więcej informacji na oficjalnej stronie imprezy Karkonowskie Dni Lajtowe.”Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

UWAGA! Jeśli chcesz odpowiedzieć na wybrany komentarz kliknij przycisk "Odpowiedz" znajdujący się bezpośrednio pod tym komentarzem.

Komentarz

Możesz użyć następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>