Góra książek w tatrzańskim schronisku!

roztoka_1Tatrzańskie Schronisko PTTK im. Wincentego Pola w Dolinie Roztoki uruchomiło dla turystów w starej drewnianej szafie Bibliotekę Górską. „W górach pogoda potrafi zaskoczyć turystów  mówi gospodarz schroniska, Anna Krupa a nie ma niczego lepszego jak lektura dobrej książki na schroniskowym ganku. Za oknem delikatnie bębni deszcz, a my możemy się wybrać w fascynującą podróż wgłąb gór razem z taternikami, badaczami regionu, twórcami przewodników. Możemy nawet przenieść się w Himalaje, bo już teraz na półkach naszej szafy znaleźć można kilka mocnych pozycji o naszych najwybitniejszych zdobywcach i najniebezpieczniejszych szczytach”.


Schronisko w Dolinie Roztoki nie od dziś stawia na świadomą turystykę (warto zajrzeć do zakładki historia na jego stronie internetowej), a biblioteka to kolejny punkt planu prezentowania jak nieskończenie pasjonującym tematem są góry oraz historie ludzi, którzy się w nich zakochali.

roztoka2

Ale nie tylko samotnicy znajdą coś dla siebie w naszej szafie. Zgromadziliśmy już sporo gier, które umilą wieczór po dniu wędrówki po tatrzańskich perciach. W końcu gry i gitara to doskonałe sposoby na integrację  dodaje pani Ania.
Aby powstał tak okazały zbiór dobrej literatury, zwróciliśmy się do wydawnictw z prośbą o wsparcie inicjatywy. Wśród tych, którzy do tej pory przekazali książki znaleźli się: TPN, Antykwariat Górski Filar, Iskry, Muzeum Tatrzańskie, Burda Książki, Wagant, Magazyn Turystyki Górskiej npm., Sklep Podróżnika i wspinanie.pl. Grę górską przekazała nam firma rebel.pl.

Chcemy, aby biblioteka była czymś żywym, dlatego zapraszamy wszystkich do dzielenia się swoimi zbiorami  apeluje Kasia Kossowska, inicjator akcji a jak nam zabraknie szafy to znajdziemy kolejną, bo mamy wspólnie szansę stworzyć coś unikalnego. Gorąco zachęcamy wszystkich do współudziału w tym projekcie.

roztoka3


Tagi:

Dołącz do dyskusji!

  1. Beata Słama napisał(a):

    No cóż, zgłosiłam się do udziału w tym projekcie, zebrałam całe pudło książek, starszych i nowości, zawiadomiłam Roztokę, ale nikt się niestety po nie nie zgłosił. Książki przekazałam Bibliotece Miejskiej w Zakopanem, gdzie też jest tworzony dział książki górskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

UWAGA! Jeśli chcesz odpowiedzieć na wybrany komentarz kliknij przycisk "Odpowiedz" znajdujący się bezpośrednio pod tym komentarzem.

Komentarz

Możesz użyć następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>